• Фотолітопис

Свято П'ятидесятниці. Святкові богослужіння

П'ятницький храм на Підзамче
Ввечері 30 травня 2015 року Божого, напередодні свята П'ятидесятниці, дня Святої Тройці, у П'ятницькому храмі на Підзамче було звершено всенічне бдіння, відправу якого очолив настоятель протоієрей Ігор Малетич у співслужінні протоієрея Павла Вербинського та ієрея Віталія Федюка.

За літією настоятель прочитав молитву на благословення хлібів, вина, пшениці та єлею, яким після полієлею було помазано усіх присутніх на богослужінні вірян.

У день свята П'ятидесятниці, 31 травня 2015 року Божого, у П'ятницькому храмі на Підзамче було звершено дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого.

Цього дня багато вірян, зокрема велика кількість дітей, причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Христових.

Після кожної Літургії духовенством були прочитані молитви на освячення зілля, яке цього дня згідно давньої церковної традиції принесли парафіяни до храму. За давньою парафіяльною традицією, вірян було помазано благословенним напередодні за всенічним бдінням єлеєм.

По завершенні пізньої Літургії духовенство храму у повному складі, у відповідності до церковної традиції, звершило велику вечірню, за якою були прочитані три колінопреклонні молитви. Під час читання цих особливих молитов духовенство та віряни вперше від дня Святої Пасхи стають на коліна.