• Фотолітопис

Богослужіння напередодні Великої П`ятниці

П'ятницький храм на Підзамче
9 квітня 2015 року Божого, ввечері, напередодні Великої П`ятниці, коли Свята Православна Церква чинить спомин святих і спасительних страстей Господніх, у П`ятницькому храмі на Підзамче було відслужено утреню Великої П`ятниці з читанням дванадцяти страсних Євангелій.

Очолив відправу богослужіння настоятель храму протоієрей Ігор Малетич у співслужінні протоієрея Павла Вербинського та ієрея Віталія Федюка.

Після відпусту отець Ігор звернувся до присутніх із повчальним словом, в якому закликав усіх у спокої та посиленій спільній молитві провести дні згадування спасительної задля нас жертви Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Довідка: Традиційно під час читання страсних Євангелій віряни стоять у храмі із запаленими свічками, які потім у народі назвали "страсними". Існує благочестива традиція по завершенні богослужіння не гасити вогонь страсної свічки, а принести її запаленою від храму до свого дому, та з молитвою поставити перед святими іконами. Упродовж року вірні запалюють "страсні" свічки під час приватних молитов у час скрути, негоди, хвороби тощо, однак слід пам'ятати, що свічка не має у собі жодної "магічної" дії та сили, а є лише символічним доповненням до нашої молитви. Зокрема "страсна" свічка слугує нагадуванням про спасительну жертву Господа нашого Ісуса Христа та символізує наше палаюче серце сповнене подякою, любов`ю та молитвою до Бога.