• Фотолітопис

Святкування Богоявлення та Хрещення Господнього у П`ятницькому храмі

П'ятницький храм на Підзамче
Велике освячення води. 19 січня 2015 р.Б.
Щороку 18-20 січня за н. ст. (5-8 січня за ст. ст.) Православна Церква святкує Святе Богоявлення та Хрещення Господнє і визначає у ці дні звершувати у храмах особливі богослужіння.

Цьогоріч урочисті Богоявленські богослужіння розпочалися (згідно вказівок Церковного Уставу) читанням Великих Царських часів та послідування зображальних у п'ятницю, 16 січня.

У неділю, 18 січня 2015 року Божого, у Навечір'я Богоявлення, зранку у нашому храмі було звершено дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого.

Опісля ранньої Літургії, духовенством на чолі з настоятелем протоієреєм Ігорем Малетичем у водосвятній капличці було звершено Велике Йорданське освячення води, а по завершенні пізньої Літургії - Велику вечірню.

Увечері того ж дня у нашому храмі було відслужено святкове всенічне бдіння - велике повечір'я, літію та утреню. За літією настоятель прочитав молитву на благословення хлібів, вина, пшениці та єлею. Після полієлею вірні приступили до помазування єлеєм. Також, за православною традицією, усім присутнім на богослужінні було роздано благословенний хліб окроплений вином.

У понеділок, 19 січня 2015 року, у день свята Святого Богоявлення та Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, у П’ятницькому храмі на Підзамче було звершено дві Божественні Літургії святителя Василія Великого.

Відправу ранньої Літургії здійснив ієрей Віталій Федюк, відправу пізньої очолив настоятель храму протоієрей Ігор Малетич, яком співлужив протоієрей Павло Вербинський.

За кожною Літургією священики привітали усіх вірних зі святом Богоявлення і Хрещення Господнього та виголосили змістовні проповіді, у яких розкрили суть свята та значення події для цілого людства. Також отці звернулися із повчальними словами щодо Богоявленської Святої Води - Великої Агіасми та розповіли про її силу та властивості, Божественну благодать, що сходить та освячує її, і про необхідність шанобливого ставлення до цієї святині.

Наприкінці пізньої Літургії у водосвятній капличці духовенством храму у повному складі було звершено Чин Великого Йорданського освячення води, яке очолив настоятель протоієрей Ігор Малетич. Після відпусту о. Ігор окропив усіх присутніх Святою Богоявленською водою.

Того ж дня настоятель разом із духовенством Львівського благочиння співслужив за Чином Великого освячення води на площі Ринок у м. Львові, який очолив керуючий Львівсько-Сокальською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Увечері Свята Богоявлення у П'ятницькому храмі згідно Уставу було звершено Велику вечірню.

Наступного дня, 20 січня 2015 року Божого, післясвято Богоявлення, у день свята Собору чесного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана, у нашому храмі було звершено дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого, а ввечері - молебень до чесного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана.

Згідно народної та парафіяльної традиції всі богослужіння супроводжувалися співом колядок та щедрівок, у яких прославляється Богоявлення та Хрещення Господнє у водах Йордану.