• Фотолітопис

Святкові богослужіння у день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
7 січня 2015 року Божого, у день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, у П’ятницькому храмі на Підзамче було відслужено дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого.

Ранню Літургію звершував настоятель храму протоієрей Ігор Малетич.

Після Євангельского читання отець Ігор зачитав Різдвяне послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після відпусту Літургії настоятель звернувся з вітальним словом до парафіян, у якому підкреслив особливість православного святкування Різдва Христового, яке насамперед полягає не у даруванні подарунків чи споживанні певних страв, а в урочистій спільній молитві напередодні та у день свята, співанні колядок та вітанні один одного теплими та радісними словами «Христос рождається! Славімо Його!». Отець Ігор подякував усім присутнім за спільну молитву та побажав усім веселих Різдвяних свят.

Пізню Божественну Літургію звершили протоієрей Павло Вербинський та ієрей Віталій Федюк.

Після Євангельского читання отець Павло також прочитав Різдвяне послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Після відпусту Літургії до вірних зі словами вітання та подяки за спільну молитву звернувся ієрей Віталій Федюк.

Наприкінці кожної з Літургій, згідно давньої парафіяльної традиції, священики помазали усіх присутніх у храмі вірян єлеєм, благословенним напередоні за святковим всенічним бдінням.

Богослужіння та помазування благословенним єлеєм супроводжувалися співом численних українських колядок, якими вірні прославляли народженого у вертепі Спасителя.

Цього ж дня у захристії храму колядками та віншуваннями священиків вітали хористи на чолі з дяком Петром Драганом. Від імені духовенства отець Ігор подякував їм за вітання та гарний спів під час святкових богослужінь.