• Фотолітопис

29 листопада - Апостола i євангелиста Матфея. Праведного Фулвіана, князя Ефiопського, у святому Хрещеннi Матфея

П'ятницький храм на Підзамче
Святий апостол і євангелист Матфей, інакше званий Левієм, родом з Назарету, був до свого покликання митарем і мав у капернаумі свій дім і митницю, тобто особливе місце для збирання податків, скоріш за все з кораблів та човнів, що приходили в Капернаум Галилейським морем. Проходячи повз Матфея, що сидів біля збору податків, Ісус Христос сказав йому: "йди за Мною. І він встав і пішов" (Мт. 9:9). Покликаний Господом до числа 12-ти апостолів він проповідував Євангеліє в палестині, Сирії, Мідії, Персії, Індії та Ефіопії благовістуючи мир, життя і спасіння "язиками вогняними спокуси попаляючи".

У 42-му році в Палестині апостол написав Євангеліє, яке стоїть першим в ряду книг Нового Заповіту і в якому переважно благовістується про воплочення Сина Божого, про Його походження по плоті від Давида та Авраама, і тому більше за інших вказується на сповнення на Ісусі Христі старозавітніх пророцтв.

Близько 60 року, проповідуючи в Ефіопії, був відданий на спалення у вогні. Проте вогонь не завдав шкоди тілу святого, натомість розтопив 12 ідолів, що стояли навколо вогнища, а сам апостол відійшов до Господа.

Святий праведний Фулвіан, князь Ефіопський, у святому Хрещенні Матфей, був правителем Ефіопської землі, де проповідував Євангеліє святий апостол і євангелист Матфей. Саме він віддав наказ спалити апостола Матфея на вогні, але потім, побачивши чудеса, що супроводжували кончину святого апостола, увірував у Христа і почав ревно проповідувати віру Христову. Святий Фулвіан-Матфей відмовився від влади і став пресвітером. По смерті єпископа Платона йому явився апостол Матфей та наказав очолити Ефіопську Церкву. Сподобившись єпископського сану святий Фулвіан багато потрудився у проповідуванні Слова Божого, продовжуючи справу свого небесного покровителя.

переклад та укладення Андрій Бурдик

------
За книгою "С. В. Булгаковъ. Настольная книга для священно-церковно-служителей. Издание второе. - С.-Пб.: 1899."