• Фотолітопис

Урочисті богослужіння з нагоди престольного свята нашого храму - дня пам'яті святої великомучениці Параскеви-П'ятниці

П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
П'ятницький храм на Підзамче
10 листопада 2014 року Божого, у день пам'яті святої великомучениці Параскеви-П'ятниці - престольного свята нашого храму, відбулися святкові богослужіння - Божественна Літургія та водосвятний молебень, відправу яких очолив керуючий єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

На подвір'ї храму хлібом-сіллю Владику зустрічало братство та сестринство храму з численними парафіянами.

У притворі храму Архієрея зустрічав настоятель нашої парафії протоієрей Ігор Малетич, який у вітальному слові зазначив, що цього року минає 370 років від часу відбудови храму після великої пожежі, та запросив Владику Димитрія піднести молитви у храмі, двері якого за всю історію від часу відбудови жодного разу не зачинялися.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили настоятель та священики П'ятницького храму разом із духовенством м. Львова. Під час Літургії було піднесено особливі прохання за спокій і мир у державі та перемогу над ворогами, а після потрійної ектенії Владика Димитрій прочитав молитву, що читається під час Літургії чи молебного співу у дні неспокою та нашестя ворогів на державу і Батьківщину нашу, самостійно укладену на основі відповідного чинопослідування, взятого з требника свт. Петра Могили, митрополита Київського.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив повчальне слово, у якому торкнувся насамперед життя та подвигу святої великомучениці Параскеви-П'ятниці, а також зазначив на необхідності наслідувати її у вірі та стійкості, особливо у сьогоднішній скрутний для України час. Також Владика Димитрій відзначив значимість виданої до ювілею книги про історію нашого храму та його святині.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, з нагоди виходу у світ книги про церкву святої П'ятниці, Високопреосвященний митрополит Димитрій вручив високі церковні нагороди.

У свою чергу настоятель парафії звернувся до Владики зі словом подяки та підніс йому просфору на знак подяки і спільної молитви та букет квітів на знак синівської любові.

По завершенні Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій у співслужінні духовенства звершив водосвятний молебень у каплиці на подвір'ї храму та окропив святою водою усіх присутніх.

Завершилися святкові богослужіння урочистим хресним ходом навколо церкви, молитвою до святої великомучениці Параскеви-П'ятниці та уставним многоліттям.