• Фотолітопис

Святкове богослужіння у день престольного свята - день пам`яті святої великомучениці Параскеви-П`ятниці

П'ятницький храм на Підзамче
10 листопада 2016 року Божого, у день пам`яті святої великомучениці Параскеви-П`ятниці, на запрошення настоятеля та з нагоди престольного свята П`ятницький храм на Підзамче з архіпастирським візитом відвідав керуючий єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та очолив урочисті святкові богослужіння.

У притворі церкви архіпастиря з вітальним словом зустрічав настоятель храму протоієрей Ігор Малетич:

"Ваше Високопреосвященство!
Сьогодні дня 10-го листопада церква Христова вшановує пам`ять святої великомучениці Параскеви. І сьогодні, у нашому храмі по-святковому урочисто дзвонять дзвони, адже наш храм носить славне ім`я тієї страждальниці за віру Христову. Сьогодні ми радо вітаємо Владико Вас у нашому храмі як нашого архіпастир`я, хоча б здавалося, що сьогоднішній день мав би бути сумним, адже церква Христова вшановує пам`ять святої в день її смерті, а не її народження. Але якщо читати уважно слова до святої великомучениці Параскевії то там знаходимо такі слова: "Радуйтеся праведники бо мучениця Параскева звінчалася". Я сьогодні дозволю собі назвати усіх тих, що сьогодні стоять у цьому святому храмі, разом з Вами Владико, праведними, бо у день її пам`яті за приписом Церкви ми будемо молитися вшановуючи її подвиг, а Ви будете повчати нас і будете нас благословляти.
Іс полла еті Деспота!"

За Божественною Літургією святителя Іоана Золотоустого Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, настоятель Свято-Миколаївського Княжого храму протоієрей Володимир Хрептак, настоятель Покровського храму смт. Рудно протоієрей Ігор Щерба, настоятель Трьохсвятительського храму м. Львова протоієрей Стефан Чолач, настоятель П`ятницького храму протоієрей Ігор Малетич, настоятель Свято-Володимирського храму на Сихові протоієрей Олег Грициняк, настоятель храму Всіх святих землі Української м. Львова протоієрей Віктор Феденьків, настоятель Покровського храму на Левандівці протоієрей Олексій Скородинський, настоятель храму Всіх святих землі Української м. Львова протоієрей Віктор Феденьків, клірик П`ятницького храму протоієрей Павло Вербинський, настоятель храму Пресвятої Тройці на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі протоієрей Андрій Ощудляк, клірик П`ятницького храму ієрей Віталій Федюк.

Співи за богослужіннями виконував хор Вірменського кафедрального собору м. Львова «Сагмос».

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь, у якій зокрема зазначив: "Сьогодні в день її пам`яті я дякую вам за те що кожного року 10 листопада я маю можливість разом з Вами помолитися у цьому одному з найдавніших храмів м. Львова, напевно, найблагодатнішому місці нашого міста, помолитися разом з Вами до святої великомучениці Параскеви, так як завжди щиро молився наш народ." Владика зазначив, що її завжди шанували в українському народі як велику святу, до неї наш народ молився у часи всіляких бід і страждань, молився за поле, за господарство, дівчата молилися за щасливе заміжжя. Також у своєму повчальному слові митрополит Димитрій акцентував увагу вірян на мученицькому подвигові святої та відреченні її від великого багатства і багатьох земних благ заради Небесного Жениха - Христа Спасителя і на необхідності наслідувати твердість віри святої великомучениці.

Окрім того, Високопреосвященний митрополит Димитрій від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета високими церковними нагородами відзначив:

- протоієрея Ігоря Малетича - орденом святого Юрія Переможця за заслуги з відродження духовності, утвердження Помісної Української Православної Церкви та у зв`язку із 25-річчям ієрейської хіротонії;

- протоієрея Павла Вербинського, священика П`ятницького храму - благословенною грамотою із відзнакою Патріаршим Хрестом у зв`язку із 15-річчям ієрейської хіротонії;

- Петра Михайловича Декальського - орденом святого Миколая Чудотворця;

- Аллу Анатолівну Савчикевич - орденом святої великомучениці Варвари;

- Проць Галину Миколаївну, Проця Ігоря Миколайовича та Мінчеву Юлію Василівну - патріаршими благословенними грамотами .

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму протоієрей Ігор Малетич.

Наприкінці Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій у співслужінні духовенства звершив водосвятний молебень у каплиці поруч із храмом, а опісля окропив учасників богослужіння освяченою водою.

На завершення відвідин Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

За матеріалами прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії