• Фотолітопис

АНОНС: Вшанування чудотворних мощів преподобного Меркурія Бригинського у Покровському кафедральному соборі м. Львова

П'ятницький храм на Підзамче
Як повідомляє прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії, за попередньою домовленістю між митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм та архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм до Покровського кафедрального собору м. Львова прибуває рака з мощами преподобного Меркурія Бригинського.

Перебуватимуть мощі преподобного Меркурія Бригинського на Львівщині з 19 по 28 вересня 2016 року Божого.

Зустріч святині відбудеться в понеділок, 19 вересня 2016 року Божого, о 17:30.

Адреса храму: м. Львів, вул. Грушевського 2.

Біля раки з мощами преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, будуть звершуватися молебні та акафісти.

Запрошуємо всіх вклонитися великій святині та спільно піднести наші молитви!

Довідка:

Преподобний Меркурій Чернігівський подвизався на Бригинській парафії до 1956 року, будучи ревним служителем Церкви Христової. Проживши богоугодно 86 років від народження, 7 листопада 1956 року преподобний ігумен Меркурій відійшов з миром до Небесних Божих осель. На його могилу завжди приходили люди, несучи свої горя і печалі, немочі і хвороби, а поверталися додому утішеними і зціленими душевно і тілесно.

21 жовтня 2011 р. Священний Синод УПЦ Київського Патріархату на своєму засіданні причислив до лику святих для місцевого шанування ігумена Меркурія (1870 – 1956), настоятеля парафії Святої Тройці в с. Бригинці Бобровицького району Чернігівської області.

Також було визначено звершувати його пам'ять - 7 грудня нового стилю. [1]

Детальніше про житіє преподобного читайте тут.

---------
[1] Житіє преподобного Меркурія Бригинського з акафістом. Автор і упорядник: протоієрей Роман Кіник.  Чернігів: Видавничий відділ Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2011.