• Фотолітопис

Богослужіння у П'ятницькому храмі у неділю 8-му після П'ятидесятниці, день пам'яті мучеників Маккавеїв, свято Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього. Вітання духовенством і парафіянами свого настоятеля з нагоди 25-ліття священичої хіротонії

П'ятницький храм на Підзамче
Щороку 14 серпня за н.ст. (1 серпня за ст.ст.) Свята Православна Церква вшановує пам'ять семи старозавітніх мучеників братів Маккавеїв: Авима, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма і Маркела, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара. Того ж дня святом Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього в Константинополі Свята Церква розпочинає Успенський піст.

Цього року напередодні свята, яке співпало з неділею 8-ою після П'ятидесятниці, у П'ятницькому храмі на Підзамче було звершено всенічне бдіння, під час якого було винесено для поклоніння Чесний Хрест, а у сам день свята традиційно відслужено дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого.

Після ранньої Літургії зі словами вітань з нагоди 25-ліття священичої хіротонії до свого настоятеля протоієрея Ігоря Малетича звернулися духовенство та парафіяни храму.

Від імені духовенства та парафіяльної ради вітальне слово виголосив протоієрей Павло Вербинський, який вітаючи настоятеля із чверть-столітнім ювілеєм священичого служіння подякував батькам настоятеля о. Кирилу і їмості Євгенії за те, що зростили такого сина, наголосивши на важливості того духовного фундаменту який заклали батьки. Отець Павло зазначив, що з 25 років священства 24 з половиною отець Ігор прослужив у нашому храмі, і побажав іще не один ювілей священичого служіння відсвяткувати у своєму житті. На знак пошани, подяки та любові від імені духовенства та парафіяльної ради отцю Ігорю вручили букет квітів та подарували картину із зображенням П'ятницького храму.

Також слова вітання лунали від численних парафіян, зокрема такі:

Всечесний отче Ігоре!

Наш духовний наставнику і учителю!

У цей знаменний день дозвольте і нам, парафіянам, висловити Вам слова вдячності за жертовну працю, за щоденні молитви, тверду віру, лагідність і доброту, за витримку на тернистій дорозі священства, за те, що навчаєте нас мудрості Христового вчення. Бо саме в ці дні минає 25 років відтоді, як Ви стали Христовим священиком, прийнявши до свого серця слова Спасителя: “Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне – близько...” (Мф. 10, 7).

Отож, з нагоди 25-ліття пастирського служіння прийміть низький уклін та найщиріші слова привітань.

З нагоди ювілею священичого служіння, з нагоди свята
Громадою дозвольте Вас сьогодні привітати.
Сказати Вам слова подяки щирі,
Бо з Вами ми і раді, і щасливі,
І вдячні Богу ми за настоятеля такого,
Що втішить і старого, і малого,
Не погордить, душею не схибує,
Всі наші біди й радості відчує!
Великий дар зволив Господь Вам дати -
І добрим пастирем наставив над людьми;
Устами Вашими звелів віри навчати,
Щоб Бога краще пізнавали ми.
За це Вам хай Господь здоров’я й силу посилає,
На всіх життя путях благословляє,
Хай дасть наснаги Вам і сили,
Щоб довго Господу служили,
Щоб без горя і журби
Ви ще прожили многії і благії роки!

Після уставного многоліття настоятель щиро подякував усім священикам, парафіянам, зокрема маленьким діткам, за вітання, за пам'ять, за пошану і висловив свою радість з приводу того, що люди горнуться до храму, після чого парафіяни та духовенство вирушили до водосвятної каплички, де було звершено, згідно Церковного Уставу, мале освячення води, по завершенні якого було освячено зілля, мак і мед, які за давньою традицією приносять віряни у цей день до храму.

--
фото Назара Антоника