• Фотолітопис

Святкування П`ятидесятниці у П`ятницькому храмі

П'ятницький храм на Підзамче
19 червня 2016 року Божого Православна Церква святкувала свято П'ятидесятниці - день, коли згадується подія сходження Духа Святого на Апостолів та народження нашої Христової Церкви. 

Напередодні свята у П'ятницькому храмі священики звершили всенічне бдіння, а у саме свято дві було відслужено дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого.

Після ранньої Літургіх о. Віталій від імені парафіян привітав настоятеля храму, протоієрея Ігоря Малетича, з днем тезоіменитства - днем пам'яті перенесення мощей святого благовірного князя Київського Ігоря, Чернігівського чудотворця, і на знак любові та подяки вручив йому просфору і квіти.

Після уставного многоліття священики освятили зілля, згідно традиції принесене цього дня вірянами до храму.

По завершенні пізньої Літургії, згідно Церковного Уставу, було відслужено Велику вечірню з читанням коліноприклонних молитв.

Того ж дня о 15.00 священики храму взяли участь у традиційній панахиді на могилах приснопам'ятних митрополитів Андрія і Євсевія на Янівському кладовищі, яку очолив керуючий єпархією митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Довідка:

Пам'ять перенесення мощей святого благовірного князя Київського Ігоря, Чернігівського чудотворця, звершується Православною Церквою щороку 18 червня за н. ст. (5 червня за ст. ст.).

Великий князь Київський Ігор Ольгович (у святому хрещенні Георгій) 5 січня 1147 року Божого єпископом Переяславським Євфимієм був пострижений у монахи з ім'ям Гавриїл в одному з Переяславських монастирів. Пізніше, у Київському Феодорівському монастирі він прийняв постриг у велику схиму з ім'ям Ігнатій.

В той час дух братовбивства витав у Києві. Чернігівські князі, двоюрідні брати князя Ігоря, замислили змову проти Київського князя Ізяслава. Змову було викрито, а кияни вилили свій гнів на невинному у тій змові колишнім князі Ігорі, який з ім'ям Ігнатій звершував свій чернечий подвиг.

19 вересня 1147 року Божого святий князь Ігор був вбитий, але Господь прославив страстотерпця чудесами.

З благословення митрополита Климентія Смолятича ігумен Феодорівського монастиря Анания поховав князя Ігоря у храмі Київського Симонівського монастиря. 5 червня 1150 року Божого князь Чернігівський Святослав Ольгович, рідний брат убитого, торжественно переніс його святі мощі на батьківщину у Чернігів, де вони були покладені у Спасському соборі. Тоді ж було встановлено святкування пам'яті святого.