• Фотолітопис

Свято Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя у львівському храмі Святої П’ятниці

П'ятницький храм на Підзамче
Кожна урочиста подія чи свято в людському житті глибоко закарбовується в нашій пам’яті. Особливо, коли ця подія торкається духовної сторони буття людини.

Така важлива і незабутня подія – Свято Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя – відбулася 5 червня 2016 року, в неділю 6-ту після Пасхи, у житті наймолодших парафіян львівського храму Святої П’ятниці на Підзамче. Серед них, зокрема, були учні 4-го класу СШ № 20 м. Львова разом із своїм класним наставником Світланою Любомирівною Казидуб.

Старанна попередня підготовка сприяла тому, що цей день діти та їх батьки очікували з нетерпінням. Адже це не просто урочистий момент в житті християнської сім'ї, а перший крок дитини в доросле свідоме християнське життя. Подію Першої Сповіді необхідно вважати знаковим переходом від безтурботного дитинства до повсякденного усвідомлення відповідальності за свої вчинки. З неї дитина починає процес формування своїх особистих християнських цінностей. Це Таїнство буде супроводжувати їх протягом всього подальшого життя і відкриватиме їм двері до Небесного Царства.

Щоб свідомо приступити до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя, на прохання батьківського комітету 4-го класу СШ № 20 та з дозволу адміністрації школи, маленькі християни ретельно готувалися під керівництвом клірика храму Святої П’ятниці ієрея Віталія Федюка.

Під час науки діти вивчили перші молитви, окремі події із Старого і Нового Завітів, церковні і Божі заповіді та правила поведінки у храмі.

У неділю ранню Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого звершував клірик нашого храму протоієрей Павло Вербинський, а сповідав дітей та їхніх батьків о. Віталій. 

Цього дня у П’ятницькому храмі було велелюдно, адже на велике духовне свято маленьких християн завітали не лише рідні батьки, але й хресні та родичі.

По завершенні Літургії настоятель храму протоієрей Ігор Малетич звернувся до дітей та їх родин із вітальним словом, вручив їм Памятки про першу Святу Сповідь та урочисте Святе Причастя, а також іконки святої великомучениці Параскеви-Пятниці у подарунок.

Як урочисто і святково були вдягнуті діти цього дня так і їхні душі нехай завжди будуть урочисто вбрані добрими ділами, і як горіли у їхніх руках свічки під час Літургії так серця їхні нехай палають любов’ю до Бога та ближніх!

--
фото Віта Мищишин